Sümbolid

 

Kambja valla vapp ja lipp

 


Vapi kirjeldus: Valla vapi kirjeldus: rohelisel kilbil on kuldset värvi püstine helihark ja seda ümbritsev viljateradest moodustuv võru.

 

 

 

 

 


Lipu kirjeldus: Valla lipu kirjeldus: rohelisel väljal on kollast värvi püstine helihark ja seda ümbritsev viljateradest moodustuv võru. Lipu pikkuse ja laiuse suhe on 3:2.

 

 

 

Sümboolika selgitus: Roheline värv sümboliseerib loodust, põllundust, noorust ja elu. Roheline on harmoonia, tunnete ja kasvamise värv. Kuldne värv sümboliseerib küpsust ja viljakust ning rikkalikku ajalugu. Kuldne on nii väärikuse, püsivate väärtuste kui ka uuenemise ja uuendamise värv. 

Helihark viitab Eesti esimesele laulukoorile. Kambjast on alguse saanud Eesti koorilaul, mistõttu võib Kambjat uhkusega nimetada Eesti koorilaulu hälliks. Lisaks koorilaulu sünnipaigale on vallas hinnatud ja väga kõrgel tasemel Ülenurme muusikakool, mida samuti sümboliseerib helihark.

Viljapeasõõris olevad nelikümmend viis viljatera märgivad ära valla viis alevikku ning nelikümmend küla. Kambja valla suurim nn kullafond on oma kodukohta austavad ning seda väärindavad inimesed. Kuldne värv vapil sümboliseerib Kambja valla heal tasemel koole ning esinduslikke asutusi: Eesti lennunduskõrgkooli - Eesti lennuakadeemiat ning Kambja vallas asuvat rahvusvahelist lennujaama - Tartu lennujaama.

 

Vektorgraafilised kujundid sümboolikast

 

 

Stiiliraamat

Stiiliraamat 10.2022 pdf

 


Vt ka: õiguseelaste sümboolika