Lemmikloom

10.06.24

Nõuandeid looma kadumamineku vältimiseks:

  • kontrolli, et su loom oleks kiibitud ja kantud internetipõhiselt leitavasse üleriigilisse registrisse (lemmikloomaregister.ee või www.llr.ee )
  • ära unusta uuendada registris andmeid, kui muutuvad su telefoninumbrid või aadress
  • pane oma koerale või kassile kaelarihm, kus oleks esmane sinu kontakttelefoni number – teinekord pääseb loom niimoodi hoopiski varjupaika sattumisest
  • ära arvesta sellega, et sinu 100% tubane loom ei vaja mingit identifitseerimismärgist – varjupaigad on täis sadu sõbralikke loomi, kes on kindlasti olnud kunagi kellegi omad
  • kassile kaelarihma valides muretse selline, mis ei muutuks kassile eluohtlikuks puudel ja aedadel turnides – kinni jäädes ei pooks kassi üles.

Looma kadumisel:

  • teavita keskkonnaspetsialisti
  • teavita koheselt lähimat varjupaika
  • jaga oma kadunud looma pilti sotsiaalmeedias
  • teavita kohalikku postiljoni
  • pane kuulutused enamkäidavatesse kohtadesse (poed, teadetetahvlid, postipunktid  jm), selgitades eelnevalt välja, kas seda võib teha.

Hulkuvad loomad

Kambja valla koerte ja kasside pidamise eeskiri näeb ette, et loom ei tohi ringi liikuda ilma järelvalveta, vastasel juhul on tegemist hulkuva loomaga.

Hulkuvast loomast teavitada vallavalitsust, vajadusel küsida sealt nõusolek varjupaika viimiseks. Kui on vajadus välja kutsuda loomapüüdja, siis teeb seda juba vallavalitsuse ametnik.

Kambja vallavalitsus on sõlminud Tartu linnavalitsusega lepingu Tartu linna lemmikloomade varjupaiga kasutamiseks.

Varjupaik hoiab hulkuvat koera omaniku kindlakstegemise ajani (kohustuslik aeg - 2 nädalat). Seejärel antakse loom isikule, kes soovib looma uueks omanikuks hakata. Sellise isiku puudumisel loom eutaneeritakse.

Looma tagastamine varjupaigast on tasuline.

Loomast loobumine

Enne looma soetamist tuleb olla kindel, kas looma ikka soovitakse ja kas teda suudetakse kõigi reeglite kohaselt surmani pidada.  

Looma eest tuleb tasuda 14 päeva hoiuraha.

Loom peab olema vaktsineeritud vähemalt 10 päeva enne varjupaika toimetamist kompleks- ja marutaudi vaktsiiniga ja kaasas peab olema sellekohane dokument loomaarsti kinnitusega. Juhul, kui dokumenti ei ole, tuleb tasuda lisatasu 15 eurot looma vaktsineerimise eest.

Soovid kodutule lemmikloomale kodu pakkuda?

Adopteeritavateks loomadeks Tartu koduta loomade varjupaigas on loomad, kes on pärast leidmist viibinud varjupaigas vähemalt 14 päeva või loomad, kellest omanik on loobunud.

Õigusaktid

Varjupaik

Tartu koduta loomade varjupaik

 

Tartumaa volitatud veterinaararst

 

Loomaarst

Aivar Lastik

Tel  +372 513 6245

E-post aivarlastik@hot.ee

Kutse tegevusloa nr 0632