Teavita probleemist

Ava kaart uues aknas

 

Siin saad teavitada kohalikku omavalitsust heakorraprobleemist, näiteks prügihunnik metsa all, lahtine kaev, tänavavalgustuse lamp ei põle vms.

Sa saad märkida kaardil probleemse koha ja kirjutada lühikese selgituse. Kõige parem on, kui sa teed probleemsest kohast foto ja lisad selle teatele. Kindlasti sisesta oma kontaktandmed (sinu nimi, e-posti aadress ja telefon), siis saab omavalitsus vajadusel sinult täpsustusi küsida või tagasisidet anda. Kui oled sisestanud kontaktandmete reale oma e-posti aadressi, siis saadetakse teate koopia ka sinu e-postile.

Süsteem edastab sinu teate automaatselt õigele kohalikule omavalitsusele. Teadet käsitletakse kui vihjet ja üldjuhul tagasisidet ei anta.

Rakendus võimaldab vaadata nii sinu kui teiste teateid heakorraprobleemidest, mis on viimase paarikümne päeva jooksul edastatud. Roheline marker kaardil tähendab, et kohalik omavalitsus on probleemi teadmiseks võtnud või töökavva lisanud või probleemi lahendanud. Punane marker tähendab, et probleem on käsitlemata.

Rakenduse haldaja on OÜ Novian Eesti.

Hea tava

Et ametiasutusel oleks sinu poolt esitatud teadet lihtsam menetleda, soovime, et kõik edastatud teated oleks konstruktiivsed ja teemakohased ning esitatud kontaktinfo korrektne ja tõele vastav.

Rakenduse haldaja jätab endale õiguse kustutada teated, mis ei ole teemakohased. Haldaja võib blokeerida rakenduse kasutamise telefonis, tahvelarvutis jne millega on rikutud head tava.

 

  • Kasuta rakendust eesmärgipäraselt ja ära saada vale- või vigaseid teateid (probleemi ei ole, probleemi kirjeldus on vale, probleem ei asu määratud asukohas, pilt ei ole tehtud määratud asukohas vms)
  • Säilita teates alati viisakas toon;
  • Kirjelda probleemi korrektselt, et probleemi sisu oleks mõistetav.
  • Kasuta korrektset kirjakeelt ning väldi slängi;
  • Ära kirjuta teksti SUURTE TÄHTEDEGA;
  • Väldi irooniat ja sarkasmi;
  • Saada probleemist korraga ainult üks teade.

Enne teate saatmist loe see veelkord üle, kontrolli õigekirja ja veendu, et kirjas ei oleks mitmetimõistetavusi.

Juhul kui märkate infot, mis ei lähe kokku hea tavaga, saab selle teate süsteemist kustutada. Selleks saatke vastav teade aadressile abi@novian.ee.

Mugavaks teavituste saatmiseks lae oma telefoni mobiilirakendus Anna teada, see on olemas nii Androidi ja iOSi jaoks.