Tervise- ja matkarajad

Kambja terviserajad

Kambja terviserajad pakuvad kõigile huvilistele aastaringset võimalust aktiivselt looduses liikuda. Terviserajad paiknevad Kambja aleviku lähedal Kopsumäe ja Köstrimäe ümbruses.

Talvel on radadel suusarajad vabatehnika ja klassika tarbeks. Lumerikastel talvedel valmistatakse ette ka Kambja–Pangodi suusatrass.

Lisaks tähistatud radadele võib igaüks ise valida endale sobiva ringi!

Orienteerumissõpradele 15KP-ga MOBO rada.

Loe täpsemalt

Tõrvandi parkmets

Parkmets asub kohe Tõrvandi külje all Näki teel Soinaste külas. Sportijaid teenindab Tõrvandi spordihoone.
1,3 km valgustatud hakkepuidul jooksurada-suusarada, 6 jõumasinaga jõulinnak.

Silmapiiri park

Ülenurmel Silmapiiri ja Kaasiku tn vahel Kodumaja pargi kinnistul. Talviti rajatakse ka suusarada.

 

Poldrijärve matkarada

Algusega Ülenurmes asuvast Männi bussipeatusest on nüüdsest võimalus võtta ette tähistatud teekond ja läbida Poldrijärve matkarada. Ligi 5 km pikkune vahelduva teekattega rada kulgeb mööda kuuskedega ääristatud rohumaad ümber Poldrijärve, keerab vana pumbajaama juurest alla rohumaale ja suundub paralleelselt Aardla (Konsu) soo kõrval kulgeva kraaviga hooldatud metsarajale. Teekonnal paiknevate kraavide ületamiseks on paigaldatud kaks pontoonsilda. Looduse nautimiseks ja aja maha võtmiseks leiab viiest Poldrijärve matkaraja looduskaunist punktist puust pingid. Tulevikus on plaanis püstitada Ropka–Ihaste looduskaitseala (sh Aardla poldri) kui Eesti ühe linnurikkaima paiga vahetus läheduses asuvale Poldrijärve matkarajale ka linnuvaatlustorn.

 

Palumägede matkarada ja lõkkekoht

Pangodi järve ääres asuvad Palumägede lõkkekoht ja Palumägede matkarada. 1 km pikkune mitmete järskude tõusude-langustega matkarada algab ja lõpeb Palumägede teise parkla juures. Matkarada sobib järveäärse puhkuse vaheldusrikkamaks muutmiseks neile, kes Palumägede lõkkekohas piknikku peavad ning loodust naudivad.

 

Pikksaare matkarada ja Pangodi lõkkekoht

Pangodi järve ujumiskoha ja telkimisala vahetust lähedusest saab alguse järveäärses metsas looklev 1 km pikkune vaheldusrikas metsarada. Rada algab ja lõpeb Pangodi järve ääres asuva infotahvli juures. Rajal jalutades saab nautida vaateid Pangodi järvele ja parkmetsale ning võimalik on teha väike põige vabadussõja mälestussamba juurde.

 

Suure-Kambja metsapark ja matkarada

Suure-Kambja metsapark on rajatud 18. sajandil Suure-Kambja mõisahoone juurde. Mõisahoone ees on säilinud kaks meie looduses haruldasena esinevat vana ja märkimisväärselt suurt euroopa lehist. Pargis kasvab Eesti jämedaim euroopa lehis, ümbermõõt 440 cm. Ümber paisjärve lookleb matkarada. Paisjärve ääres on ujumiskohad.

 

Vana-Kuuste park

3,5 ha suurune park on rajatud 19. sajandi algul regulaarse pargina. Sellest ajast on pärit suured pärnad. Pargi omapäraks on üheliigilised lausistandused (euroopa lehis, harilik tamm, harilik pärn) 19. sajandi lõpust. Parki ilmestab väikese saarega tiik. Sportimistingimustest.

 

Looduses liikudes tasub enda ja teiste huve silmas pidada! 

Mille jaksad loodusesse viia, selle jaksad ka tagasi tuua – oma jäätmed võta koju minnes kaasa!

Lõkke tegemiseks kasuta ainult ettevalmistatud lõkkekohti! Grillimissoovi õnnestumiseks tasub lisaks grillitavale toidule süsi või puud ise kaasa võtta. Kavanda oma retk selliselt, et puuduks vajadus käimlat kasutada. Kasutatud taskurätikuid, joogitopse, niiskeid salvrätikuid jm ära jäta vedelema, vaid võta need endaga kaasa!

Kõike seda tehes näitad, et hoolid nii looduse kui ka enda ja teiste inimeste tervisest ning heast käekäigust.

Head liikumist ja looduse avastamist!