Teavita probleemist

Ava kaart uues aknas

 

Veebilehe ja rakenduse Anna Teada abil saad teavitada kohalikku omavalitsust või riigiametit heakorraprobleemist, näiteks prügihunnik metsa all, nõuetele mitte vastav tee, lahtine kaev, tänavavalgustuse lamp ei põle, valesti pargitud auto vms. 

Tegemist on vihje edastamise lahendusega. Kui märkate olukorda, kus on ohustada inimese elu ja tervis, helistage numbrile 112.

Rakendus edastab sinu teate, vastavalt määratud koordinaadile ja probleemi tüübile kohalikule omavalitsusele või riigiasutusele (transpordiamet, põllumajandus- ja toiduamet).

Märgi kaardil probleemi asukoht ja lisa lühike selgitus. Oleks tore, kui teeksid probleemsest kohast foto ja lisaksid selle teatele. Kindlasti sisesta oma kontaktandmed (sinu nimi, e-posti aadress ja telefon), siis on võimalik vajadusel sinult täpsustusi küsida või tagasisidet anda. Kui oled sisestanud kontaktandmete reale oma e-posti aadressi, siis saadetakse teate koopia  sinu e-posti aadressile. Kui ametiasutus on Sinu poolt saadetud teate teadmiseks võtnud, saadetakse Sulle teade.

Rohelisega märgitud probleem kaardil tähendab, et ametiasutus on probleemi teadmiseks võtnud, tegeleb selle lahendamisega või on probleemi lahendanud. Punasega märgitud probleem tähendab, et probleem on hetkel käsitlemata. Kui probleem on nädal aega punane, siis infosüsteem saadab ametiasutusele kordusteate.

Hea tava

Et ametiasutusel oleks sinu poolt esitatud teadet lihtsam menetleda, soovime, et kõik edastatud teated oleks konstruktiivsed ja teemakohased ning esitatud kontaktinfo korrektne ja tõele vastav.

Rakenduse haldaja jätab endale õiguse kustutada teated, mis ei ole teemakohased. Haldaja võib blokeerida rakenduse kasutamise telefonis, tahvelarvutis jne millega on rikutud head tava.

  • Kasuta rakendust eesmärgipäraselt ja ära saada vale- või vigaseid teateid (probleemi ei ole, probleemi kirjeldus on vale, probleem ei asu määratud asukohas, pilt ei ole tehtud määratud asukohas vms)
  • Säilita teates alati viisakas toon;
  • Kirjelda probleemi korrektselt, et probleemi sisu oleks mõistetav.
  • Kasuta korrektset kirjakeelt ning väldi slängi;
  • Ära kirjuta teksti SUURTE TÄHTEDEGA;
  • Väldi irooniat ja sarkasmi;
  • Saada probleemist korraga ainult üks teade.

Enne teate saatmist loe see veelkord üle, kontrolli õigekirja ja veendu, et kirjas ei oleks mitmetimõistetavusi.

Teate edastamisel salvestatakse Teie arvuti/seadme IP aadress ja kasutatakse küpsisefaili.

 

Juhul kui märkate infot, mis ei lähe kokku hea tavaga, saab selle teate süsteemist kustutada. Selleks saatke  teade aadressile  abi@annateada.ee.

Äpid

Mugavaks teavituste saatmiseks lae oma telefoni mobiilirakendus Anna Teada, see on olemas nii Android kui ka iOS telefonide jaoks. Vana Androidi äpp tuleb telefonist kustutada!