Aasta spordiedendaja on Kambja vallas tegutsev treener, sportlane, noorsportlane, veteran, spordipere või organisatsioon, kes on märkimisväärselt panustanud valla spordielu edendamisesse.

Hääletus toimub 01.–15.02.2024. Hääletada saavad kõik vähemalt 14-aastased vallaelanikud, kelle elukoht on rahvastikuregistris registreeritud Kambja valda. Hääletamine toimub infosüsteemis VOLIS.

LÄHEN HÄÄLETAMA

Nominendid

Tartu Kalev Jalgpalliakadeemia

Jalgpallikultuuri edendamine Kambja vallas.

Tartu Kalev Jalgpalliakadeemia alustas tegevust 2018. a. sügisel. Tartu Kalev Jalgpalliakadeemia on kogukonnaklubi, kelle eesmärgiks on tagada kvaliteetne jalgpalliharidus. Akadeemias treenib omajagu Kambja valla elanikke. Treeningud toimuvad Tõrvandi spordihoones ja Ülenurme staadionil.

Alvar Sukk / Tõrvandi korvpalliklubi

Tõrvandi korvpalliklubi juht ja eestvedaja juba üle 15 aasta. Suure südamega spordisõber, kes teeb oma tööd suure armastusega korvpalli ja harrastusspordi vastu. Tõrvandi korvpalliklubi on mitmekordne Tartumaa karikavõitja, Tartu linna ja maakonna meister, Tartumaa sügismängudel Kambja valla võistkonnaga teenitud nii kuld kui pronksmedaleid. Lisaks on erinevatel turniiridel aastatega teenitud auhinnalisi kohti.
Mees, kes lööb alati pakutavates projektides kaasa ja kui midagi teeb siis ikka temale omaselt – ülimalt proffessionaalselt ja parimal võimalikul viisil.

Lõuna-Eesti Rattaklubi

Rattabaasi remont Ülenurmes spordihoones.

Lõuna-Eesti Rattaklubi on noorteklubi. Klubiga on oodatud liituma kõik poisid ja tüdrukuid alates 7. eluaastast.
Rattaklubi ruumid Ülenurmel võimaldavad noortel valmistuda trenniks, hooldada rattaid ning viia läbi erinevaid seltskondlikke tegevusi.

VK Ülenurme

Pikaajaline ja edukas tegutsemine võimlemise ning liikumisharrastuse edendamisel Kambja vallas.

Võimlemisega on Ülenurmes tegeletud juba üle 20 aasta, alates aastast 1991, kui Katri Toomsalu alustas Ülenurme Gümnaasiumi juures võimlemistreeningutega. Soov ilu- ja rühmvõimlemist Ülenurmes järjepidevalt arendada sai ajendiks Võimlemisklubi Ülenurme loomisel.
VK Ülenurme on VK Rütmika liige ning nii vabariiklikel kui rahvusvahelistel võistustel osaletakse Võimlemisklubi Rütmika nime all.