Bussiliinid

Sõiduplaanid

Vallaliinid

E 08.30 Vana-Kuuste – Küti – Rebase – Sirvaku – Liiva – Kaatsi – Kambja

E 11.00 Kambja – Kaatsi – Liiva – Sirvaku – Rebase – Küti – Vana-Kuuste

(Juulis-augustis esmaspäeviti buss ei sõida) 

 K 08.15 Kambja – Kammeri – Pugu – Kavandu – Kodijärve – Pangodi – Petolai – Kiisa – Aarike – Kambja

 K 09.00 Vana-Kuuste – Rebase – Sirvaku – Liiva – Kaatsi – Kambja

 K 11.00 Kambja – Kaatsi – Liiva – Sirvaku – Rebase – Vana-Kuuste

 K 11.00 Kambja – Aarike – Kiisa – Petolai – Pangodi – Kodijärve – Kavandu – Puhu – Kambja

Vallaliinidel on vallaelanikele sõit tasuta.

Maakonnaliinid

Muudatused maakonnaliinide sõiduplaanides alates 01.03.2024

 • Liin 221 (Roiu) – Sillaotsa – Roiu – Tartu (esmaspäevast laupäevani kell 06.45). Väljumisajad peatustest muutuvad kuni 5 minuti võrra varasemaks.
 • Liin 232 Tartu – Roiu – Ignase – Lange – Tartu (tööpäevadel kell 09.15). Peatuste läbimisajad Tartu-Roiu lõigul muutuvad mõne minuti ulatuses.
 • Liin 339 Tartu – Tõrvandi – Lennujaam – Kambja kauplus (iga päev kell 21.30). Kõik seni nõudmisel teenindatud peatused on muudetud põhipeatusteks seoses regulaarse kasutatavusega.
 • Liin 363 Männi – Ülenurme keskus – Tõrvandi – Eerika – Tartu (tööpäevadel kell 07.04). Hommikuse esimese reisi väljumisaeg Männist on muudetud varasemaks (seni 07.10, uus aeg 07.04) seoses reisijate sooviga istuda Tartus ümber linnaliinile.
 • Liinidel 405 Tartu – Nõo – Peedu – Elva (tööpäevadel kell 06.00) ja 463 Elva – Arbimäe – Nõo – Tartu (tööpäevadel kell 05.00) jääb sõiduplaanist välja Saariku peatus seoses kasutajate puudumisega.
 • Liinil 435 Illi suvilad – Luke – Nõo – Tartu (tööpäevadel kell 07.20 perioodil 01. sept – 15. juuni) jääb ära Luke peatuse teistkordne läbimine. Luke peatuse kasutajatel palume Lukel siseneda kell 07.51 (pärast Luke mõisa läbimist ei läbi buss edaspidi Luke peatust uuesti).
 • Liin 438 Tartu – Nõo – Arbimäe – Elva – Rõngu – Puka – (Otepää), (iga päev kell 22:30). Liini on pikendatud Pukalt Otepääni. Liinimuudatus võimaldab sõita hilisõhtul Tartust Otepääle. Otepääni sõidab buss nõudmisel (soovija olemasolul). Nõudmisel teenindatakse edaspidi täiendavalt peatusi Komsi, Astuvere, Palupera kool, Palupera tee, Miti, Palu, Koolitare, Kirikuküla, Pedajamäe, Teemeistri ja Otepää.
 • Liin 536 Kaarlijärve – Annikoru – Elva – Haage – Tartu (tööpäevadel kell 06.10). Sõiduplaanist jäävad välja ettetellimisel teenindatud peatused Väike-Rakke, Sangla tee, Sangla, Lääne ja Neemisküla seoses nõudluse puudumisega.
 • Liin 910 (Annuka põik) – Ignase – Suurekivi – Männi (tööpäevadel kell 06.15). Peatuste läbimisajad muutuvad 5 minuti võrra varasemaks.
 • Liinidel 320, 335, 415, 420, 430 jääb ära Illi veski peatus. Bussid peatuvad Illi ja Laari peatustes.

 

Maakonnaliinidel sõitmiseks peab olema ühiskaart, mille saab vajadusel osta bussijuhilt (2 €). 

Alates 22.01.2024 on Tartu maakonnaliinid tasulised sõitjatele vanuses 20–62 eluaastat (nimetatud vanused kaasa arvatud).

Kehtivad kõigi kujundustega ühiskaardid (sh Tartu linna bussikaart). Kui ühiskaart on juba olemas, siis uut kaarti ei ole vaja osta. Ühiskaardile saab raha laadida veebis leheküljel pilet.ee. Mugavalt saab maakonnaliinide päeva ja perioodipileteid ühiskaardile osta: https://maakonnad.pilet.ee/

Piletihinnad:

Üksikpileti hind on 2 €, kui pilet ostetakse bussis sularaha eest või pangakaardiga tasudes. Üksikpilet kehtib ühel sõidul ja ümberistumist ei võimalda.

E-pileti hind on 1.50 € ja seda piletit saab osta bussist ainult ühiskaardile (ühiskaardile peab pileti ostmiseks olema eelnevalt laetud raha). E-pilet kehtib esimest valideerimise hetkest 1,5 tunni jooksul, mis annab õiguse 1,5 tunni jooksul sama piletiga sõitu jätkata järgmiste maakonnaliinidega, millega saab sõita liini lõpuni. Ümberistumisel on pilet kehtiv, kui uus valideerimine toimub 90 minuti jooksul. Kui 90 minutit saab täis sõidu ajal, saab ikka sõita liini lõpuni. Raha ühsikaardile saab laadida veebist pilet.ee keskkonnas.

24 tunni pileti hind on 4.50 € ja selle pileti saab osta ühiskaardile veebist (https://maakonnad.pilet.ee/) või müügipunktist (müük ei ole veel aktiivne). Bussi sisenedes tuleb sõiduõiguse saamiseks ühiskaart valideerida ning 24 tunni arvestus algab esimest valideerimisest.

30 päeva pileti hind on 25 € ja pileti saab osta ühiskaardile veebist (https://maakonnad.pilet.ee/) või müügipunktist (müük ei ole veel aktiivne). Bussi sisenedes tuleb ühiskaart igal sõidul valideerida.

Kõik eelnimetatud piletid on kehtivad Tartumaa, Hiiumaa, Ida-Virumaa, Jõgevamaa, Järvamaa, Põlvamaa, Saaremaa, Valgamaa, Viljandimaa ja Võrumaa maakonnaliinidel. Tartumaal ostetud kuupiletiga saab sõita kõikide nimetatud piirkondade maakonnaliinidel. Ka E-pileti ja 24 tunni pileti puhul võib ühe piletiga sõita kõigi nende piirkondade maakonnaliinidel.

Põlvamaa ja Võrumaa liinid lähevad tasulisele sõidule üle teistest piirkondadest hiljem (alates 01.04.2024).

TASUTA SÕIDU ÕIGUSEGA ISIKUD:

 • isikud kuni 19. eluaastani ja alates 63-ndast eluaastast, nimetatud eluaastad kaasa arvatud;
 • keskmise, raske ja sügava puudega isikud;
 • osalise või puuduva töövõimega isikud;
 • sügava puudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos sügava puudega isikuga;
 • raske liikumis- või nägemispuudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos raske liikumis või nägemispuudega isikuga;
 • puudega lapse, kes ei ole saanud seitsmeaastaseks, saatja, kui saatja siseneb bussi koos puudega lapsega;
 • Ukraina sõjapõgenikud vastavalt tasuta sõiduõiguse kehtivusele sõidukaardil.

TASUTA SÕIDU ÕIGUSEGA SÕITJAD PEAVAD OMA ÜHISKAARDI ISIKUSTAMA. Seda saab teha veebilehel pilet.ee tasuta või müügipunktis tasu eest (R-kiosk, Tartu bussijaam).

Tasuta sõidu õigusega isikul peab bussis kaasas olema soodustuse õigust tõendav dokument.

Puudega, osalise töövõime ja puuduva töövõimega isikutel on võimalus kanda sõidusoodustus oma Ühiskaardile, et bussijuhile oleks maakonnaliini kasutamisel tasuta sõidu õigus koheselt nähtav.

Sõidusoodustust saab Ühiskaardile kanda Tartumaa ühistranspordikeskuses või esitades oma dokumendid elektrooniliselt.

 

SOODUSTUSE KANDMINE ÜHISKAARDILE ÜHISTRANSPORDIKESKUSES

 • Tasuta sõidu õigus kantakse Ühiskaardile aadressil Betooni 9, Tartu, III korrus, ruum 386 (telefon 566 74747).
 • Tasuta sõidu õigust saab keskuses Ühiskaardile kanda tööpäevadel kell 08:00-17:30.
 • Keskus asub Betooni tänav 9, maja ees on bussipeatused Tartu Maja III ja Tartu Maja IV (linnaliinid nr 10 ja 13). Majas on olemas liftid.
 • Kaasa võtta isikut tõendav dokument, kehtiv puudekaart või töövõimekaart ja Ühiskaart.
 • Sõiduõigus kantakse isikustatud Ühiskaardile. Kui Ühiskaart (=bussikaart) on isikustamata, siis ka isikustada saab ühistranspordikeskuses.
 • Puudega isiku saatja soodustust ei saa Ühiskaardile lisada. Tasuta sõidu õigusega saatja saab bussijuhilt nullpileti.
 • Küsimuste korral helistage eelnevalt telefonil 566 74747.

 

DOKUMENTIDE ESITAMINE ELEKTROONILISELT

 • Saatke foto oma puudekaardist või töövõimekaardist, avaldus tasuta sõiduõiguse lisamiseks Ühiskaardile ja Ühiskaardi number aadressil transport@tartumaa.ee.
 • Dokumendid peavad olema digitaalselt allkirjastatud.

 

Isikud, kellel on vanusepõhine tasuta sõiduõigus, peavad oma Ühiskaardi ainult isikustama ning vanusepõhine sõidusoodustus rakendub Ühiskaardil automaatselt ega vaja täiendavaid toiminguid.

INFORMATSIOON TASULISELE ÜHISTRANSPORDILE ÜLEMINEKU KOHTA TARTUMAAL TELEFONIL 5667 4747 (tööpäevadel kell 08.00-18.00).

 

Sõidugraafikud

Maakonnaliine korraldavad ühistranspordikeskused:

Tartu linnaliinid

Liin nr 7 Tõrvandi – Raeplats – Kõrveküla

Liin nr 7 Kõrveküla – Raeplats – Tõrvandi

Linnaliinil sõitmiseks ja pileti ostmiseks on vaja ühiskaarti või Tartu bussikaarti (samuti ühiskaart). Tunnipiletit, kuid mitte sooduspiletit,  saab osta ka kontaktivaba pangakaardiga.

Vallaelanikele juba kehtivad Tartu linnaliinidel Tartu elanikega võrdsed piletihinnad, küll aga ei laiene ainult Tartu elanikele ettenähtud tasuta sõidusoodustuse juhtumid.  Kõik riiklikud tasuta sõidussoodustused kehtivad ka linnaliinidel.

 

Piletiinfo

Bussiga sõitmiseks on vajalik ühiskaart. Ühiskaart kehtib sõiduõigust tõendava vahendina maakonnaliinidel, linnaliinidel ja enamikel kaugliinidel ning ka rongis. Ühiskaardile saab osta pileteid või tõendada tasuta sõiduõigust.

Ühiskaardi saab osta bussijuhilt, Tartu bussijaamast ja teistest müügikohtadest:

Ühiskaardi veeb

Ühistranspordiseaduse järgi on riigisisesel liiniveol (k.a kommertsliinidel) tasuta sõidu õigus:

 • lastel, kes ei ole käimasoleva õppeaasta 1. oktoobriks saanud seitsmeaastaseks
 • puuetega kuni 16-aastastel
 • sügava puudega 16-aastastel ja vanematel isikutel
 • raske nägemispuudega isikutel
 • sügava või raske nägemispuudega isiku saatjal
 • nägemispuudega isikut saatval juhtkoeral.

 

Liiniinfo

Eesti kaugliinid

Eesti maakonnaliinid

Eesti linnaliinid

 

Bussipiletite müük

Ühiskaart (bussikaart)

Tpilet

Kaugliinide piletite ostmine ühiskaardile

Lux Express