Teated

« Tagasi

Alates 1. juulist ei registreerita Kambja vallavalitsuses surmasid

1. juulil jõustuvad perekonnaseisutoimingute seaduse ja surma põhjuse tuvastamise seaduse muudatused, mille tulemusel ei saa kohalikes omavalitsustes, mis ei asu enam maakonnakeskustes (sealhulgas Kambja vallavalitsus), surma registreerida.

Sellega muutub surma registreerimise süsteem ja surmafakti andmeid hakkab rahvastikuregistrisse edastama meditsiiniasutus (nt perearstid, haigla, kohtuarst). Seaduse muudatusega lõpeb linna- ja vallavalitsustel õigus surma registreerida. Erandjuhtudel jääb see õigus alles maakonnakeskuste omavalitsustel.

Surma registreerimise süsteemi muudatuste eesmärk on vähendada lahkunu lähedaste asjaajamisi nii, et surma ei pea enam kohalikus omavalitsuses registreerima. Samas saavad lahkunu lähedased aga kohalikust omavalitsusest jätkuvalt taotleda matusetoetust. Kambja vallas on võimalik taotleda matusetoetust e-teenuste keskkonna kaudu, e-postiga aadressil vald@ylenurme.ee ja posti teel Pargi 2, Ülenurme alevik, Kambja vald 61714 Tartumaa või vajadusel isiklikult kohale tulles Kambja vallavalitsusse Ülenurme vallamajja (Pargi 2, Ülenurme) või teenuskeskusesse Kambja vallamajas (Pargi 2, Kambja).

Marina Lehismets
vallasekretär