Kodanikukaitse

21.05.18

 112

 Eestis on üks hädaabinumber kiirabi, päästjate ja politsei kutsumiseks: 112

Kui vajad kiiresti abi, helista kohe hädaabinumbril 112 ja Sulle vastab häirekeskus.

Häirekeskus võtab vastu kõik hädaabikõned numbril 112 ning saadab välja kogu vajaliku abi - kiirabi, päästjad ja politsei.
 

Kiirabi

Kambja valda teenindab haiglaeelse erakorralise meditsiiniabiga SA Tartu Kiirabi, kelle lähimad kiirabibaasid asuvad Tartus (sh reanimobiil),  Elvas, Otepääl ja Põlvas.
 

Politsei

Kambja vald jääb Politsei- ja Piirivalveameti  Lõunaprefektuuri piirkonda. Kambja valda teenindab piirkonnapolitseinik, kellel on ka vastuvõtt kohapeal.

Kui kellegi elu või tervis on ohus ning abi on tarvis kohe, tuleb piirkonnapolitseinikule helistamise asemel telefonil valida hädaabinumber 112. Sel juhul saadetakse välja patrullekipaaž, kes lahendab kohapeal kiirelt olukorra. Kui tegu pole kiireloomulise väljakutsega, siis edastatakse laekunud info piirkonnapolitseinikule lahendamiseks.

Politsei kutsub kohalikke elanikke üles jagama piirkonnapolitseinikule tähelepanekuid, mis turvalisust häirivad või mille läbi turvalisust tõsta saaks.

Piirkonna politseinik

Jüri Nõmm

5883 7299

jyri.nomm@politsei.ee

Vastuvõtt 

Pargi 2, Ülenurme:

T 9 - 11;

Kesk 2, Kambja:

K 9 - 11 
 

Abipolitseinikud

Kui soovid anda oma panuse kohaliku elu turvalisuse tõstmiseks ning hakata abipolitseinikuks, siis võta ühendust politseiga aadressil http://www.abipolitseinik.ee/.
 

Pääste

Kambja vald asub Päästeameti Lõuna Päästekeskuse piirkonnas. Lähimad kutselised päästekomandod asuvad Tartus, Elvas, Põlvas ja Otepääl. 

Kui kellegi elu või tervis on ohus, on tulekahi, keemialeke, uppumis- jms oht ning abi on tarvis kohe, tuleb helistada hädaabinumberil 112.

Vallas on vabatahlikud päästjad Tõrvandi päästeseltsis (tel +372 638 0019, e-post torvandi.paasteselts@gmail.com) väljasõidu asukohaga Tõrvandis ja Kambjas.

 

Kaitseliit

Kaitseliit on paramilitaarne organisatsioon, mille liikmed õpivad kaitsma Eestit nii sõjaolukorraks kui ka loodus- vm katastroofi korral. Samuti osalevad paljud kaitseliitlased abipolitseinikena siseturvalisuse tagamisel. Kui tahad muuta turvalisemaks oma kodutänavat, oma küla, oma linna, oma Eestit - siis on Kaitseliit Sinu jaoks õige koht.

https://liitu.kaitseliit.ee/